نشست دانشجویان استعداد برتر تحت حمایت بنیاد نخبگان با رئیس بنیاد نخبگان فارس و رؤسای دانشگاه های شیراز برگزار گردید. مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان فارس، نشست دانشجویان استعداد برتر تحت حمایت بنیاد نخبگان با رئیس، معاون و کارشناسان بنیاد نخبگان فارس، رؤسای دانشگاه های شیراز و علوم پزشکی شیراز ، مدیران دفاتر استعداد درخشان و کارشناسان دانشگاه های شیراز، علوم پزشکی شیراز و صنعتی شیراز در روز شنبه مورخ 25 آذر ماه در سالن ولایت دانشگاه علوم پزشکی شیراز برگزار گردید.

دکتر شریف رئیس بنیاد نخبگان استان فارس در این مراسم ضمن تبریک به دانشجویان مشمول جوایز تحصیلی 97-96 و آرزوی موفقیت های روز افزون برای ایشان گفت: با وجود شهدایی مانند شهید حججی باید همیشه از خود بپرسیم که آیا ما از قافله جا نمانده ایم و تا به حال چه خدمتی به کشور کرده ایم؟

دکتر شریف ادامه داد: صاحبان استعداد های برتر، مسئولیت بیشتری در قبال کشور و در پیشگاه خداوند متعال دارند و باید همیشه به این نکته بیاندیشند که آیا وظیفه و دین خود را به کشور ادا کرده اند؟

رئیس بنیاد نخبگان استان فارس ضمن تشریح حمایت ها و فعالیت های بنیاد ملی نخبگان و بنیاد نخبگان استان فارس افزود: در بنیاد نخبگان و مجمع خیران نخبه پرور سعی می کنیم مسیر پیشرفت و تعالی استعداد های برتر را هموار نماییم و تا حد ممکن از ایشان برای رسیدن به جایگاه نخبگی و تاثیرگذاری، حمایت نماییم.

وی همچنین با تاکید بر اهمیت دانشگاه های نسل سوم در پیشرفت کشور گفت: شما دانشجویان استعداد های برتر باید گام‌های اساسی را در جهت هدایت دانشگاه به سمت دانشگاه نسل سوم بردارید و خود نیز پیشگام این حرکت حیاتی برای کشور باشید.

در ادامه این نشست دکتر گشتاسبی راد سرپرست دانشگاه شیراز نیز طی سخنانی ضمن تبریک به دانشجویان حاضر گفت: برای کسب موفقیت باید دو موضوع مهم را در نظر بگیرید، اول تلاش و تفکر و دوم شجاعت و قدرت خطر پذیری. وی با اشاره شرایط سخت دوران دفاع مقدس ادامه داد: در آن شرایط سخت، بسیاری از مشکلات کشور را جوانان، با تلاش و شجاعت خود حل نمودند.

همچنین دکتر بهادر سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز در سخنان کوتاهی ضمن آرزوی موفقیت های بیشتر برای این دانشجویان و اشاره به اهمیت تلاش و کوشش در جهت نیل به اهداف بزرگتر دانشجویان را به تلاش برای حرکت به سمت دانشگاه های نسل سوم توصیه کرد.

در ادامه این نشست نیز دکتر فخارزاده معاون بنیاد نخبگان استان فارس به معرفی طرح شهاب و فعالیت های انجام شده توسط بنیاد فارس پرداخت. همچنین دکتر آزادی، دکتر رضایی و دکتر حاج شعبانی روسای دفاتر استعدادهای درخشان دانشگاه های علوم پزشکی شیراز، شیراز و صنعتی شیراز نیز طی سخنان کوتاهی، نکاتی را بیان نمودند.

همچنین در این نشست، کارشناسان بنیاد نخبگان استان فارس و دانشجویان حاضر در ارتباط با تسهیلات و فعالیت های بنیاد به بحث و تبادل نظر پرداختند.

در پایان این نشست نیز از 3 نفر از برگزیدگان المپیاد های دانش آموزی کشوری و 20 نفر از دانشجویانی که در 4 اردوی جهادی مدرسه خلاقیت در سال 96 شرکت نموده بودند با اهدای لوح و جوایزی تقدیر به عمل آمد.