رئیس بنیاد نخبگان فارس در شورای اقتصاد مقاومتی: بنیادهای نخبگان استانی می بایست در فرآیند شکل گیری اکوسیستم کارآفرینی وارد شوند. مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل

حبیب شریف ضمن ارائه گزارشی از فرآیند شکل گیری اکوسیستم کارآفرینی در فارس گفت: در کشور ما افراد مستعد جامعه، علوم و مهارت های لازم برای تبدیل علم و دانش خود به ثروت بر اساس نیازهای جامعه و صنعت را فرا نگرفته اند.

رئیس بنیاد نخبگان استان فارس گفت: این بنیاد پس از مطالعه و بررسی،  طرح جامع اکوسیستم کارآفرینی را تدوین کرده و در شورای اشتغال استان آن را به تصویب رساند و از 2 سال قبل تاکنون در حال فراهم نمودن مقدمات و زیرساخت های لازم برای اجرای کامل طرح می باشد.

دکتر شریف اضافه کرد: چرخه کارآفرینی یا نو ارزش آفرین در کشورهای پیشرفته شامل: تصور خلاق، خلاقیت، نوآوری و نو ارزش آفرینی است که جوانان ما نیز می توانند از این فرآیند استفاده نمایند.

وی اضافه کرد: اجزاء اکوسیستم کارآفرینی شامل: سیستم‌های پشتیبانی، سرمایه گذاری، نیروی انسانی، آموزش بازار، فرهنگ پشتیبانی، چهارچوب مقررات و زیرساخت ها و موسسات دولتی و خصوصی از اجزاء اکوسیستم کارآفرینی است.

رئیس بنیاد نخبگان استان فارس گفت: به منظور کسب آگاهی، دانش و مهارت مرتبط با حوزه تفکر خلاق و خلاقیت در نظام آموزش و پرورش، برنامه جامعی تحت عنوان «مدرسه فصلی خلاقیت و ایده پردازی» از حدود 2 سال قبل در شهرستان های استان فارس به صورت فراگیر اجرا شده است که خروجی نهایی این برنامه‌ها به عنوان سفیران بنیاد فارس در شهرستان خود به فعالیت پرداخته و توسط مجمع خیران نخبه پرور فارس بورسیه می گردند. آشنایی با معرفت های مرتبط با کار تیمی، تعریف مسئله در مدارس متوسطه، کسب آگاهی، دانش و مهارت مرتبط با حوزه نوآوری در دانشگاه ها توسط بنیاد نخبگان فارس در حال اجراست.

وی اضافه کرد: به منظور حمایت از کارآفرینان به عنوان سرمایه گذاران خطر پذیر و سرمایه گذاران نیک اندیش یا فرشته یا مجمع خیران نخبه پرور این نقش ها را ایفا می کنند.

در این نشست مهندس تبادار استاندار فارس نیز ضمن تشکر از اقدامات انجام شده توسط بنیاد نخبگان فارس بر تداوم این اقدامات تاکید نمود و در خصوص همکاری سایر دستگاه ها از جمله دانشگاه های استان فارس، سازمان برنامه و بودجه، استانداری و آموزش و پرورش قول مساعد داد.