نشست معرفی بنیاد نخبگان استان فارس در دانشگاه شیراز برگزار شد. مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان فارس، نشست دانشجویان استعداد برتر و استعداد درخشان دانشگاه شیراز با ریاست بنیاد نخبگان فارس و ریاست مرکز هدایت استعدادهای درخشان این دانشگاه و کارگاه آموزشی جوایز تحصیلی بنیاد ملی نخبگان، با حضور حدود 40 نفر از مشمولان جوایز تحصیلی سال جاری و دانشجویان استعداد درخشان و جمعی از مسئولان و کارشناسان بنیاد نخبگان استان فارس  و دانشگاه شیراز، در روز سه شنبه مورخ 14 دیماه 1395 در تالار مرحوم دکتر مصطفوی این دانشگاه برگزار گردید. در ابتدای این نشست دکتر شیخی رئیس مرکز  هدایت استعداد های درخشان دانشگاه شیراز،  ضمن خوش آمدگویی به مسئولان و کارشناسان بنیاد نخبگان استان، از زحمات ایشان در زمینه بررسی پرونده ها و ارائه آموزش ها و تسهیلات به دانشجویان این دانشگاه تشکر کرد. در ادامه این نشست، دکتر شریف رئیس بنیاد نخبگان استان فارس نیز ضمن تشکر از همکاری های دانشگاه شیراز با بنیاد نخبگان استانی، به  40 نفر از دانشجویان این دانشگاه که امتیازات لازم را کسب کرده و تحت حمایت بنیاد نخبگان قرار گرفته اند تبریک گفت. دکتر شریف ضمن معرفی فعالیت های بنیاد نخبگان با اشاره به اجرای برنامه شهاب (شناسایی و هدایت استعداد های برتر) برای دانش آموزان مقطع ابتدایی اعلام کرد: بنیاد نخبگان استان فارس برای پر کردن خلا فعالیت های موجود برای دانش آموزان مقطع متوسطه طرح مدارس فصلی خلاقیت را در استان اجرا می کند که مورد استقبال بسیار خوب شهرستان های استان قرار گرفته  است. وی اضافه کرد: انجام بازدید های هدفمند از صنایع مختلف در جهت آشنایی استعداد های برتر با مشکلات این صنایع و استفاده از پتانسیل نخبگان و استعداد های برتر برای رفع این مشکلات یکی دیگر از برنامه های این بنیاد است که بازدید از صنایع نفت و گاز منطقه عسلویه را در پیش رو داریم و این بازدید توسط استعداد های برتر چندین استان به همت بنیاد فارس و با همکاری بنیاد نخبگان استان بوشهر برگزار خواهد شد. وی افزود: با تشکیل مجمع خیران نخبه پرور استان فارس در حال جذب کمک خیران در حیطه نخبه پروری هستیم و امیدواریم بخش خصوصی و خیران در این زمینه کمک های خوبی را به بنیاد نخبگان فارس در زمینه شناسایی و حمایت از استعداد های برتر و مخترعان و صاحبان ایده که منابع مالی لازم جهت تجاری سازی ایده ها و اختراعات خود را ندارند، داشته باشد.

در ادامه این جلسه حسین میهمی دانشجوی دکتری آموزش زبان انگلیسی و مسئول طرح مدارس فصلی خلاقیت که تحت حمایت بنیاد ملی نخبگان نیز قرار دارد، توضیحاتی را در این باره ارائه کرد و از دانشجویان و اساتید حاضر در جمع تقاضا کرد تا در صورت تمایل با این طرح همکاری کنند.

در قسمت اصلی این نشست «کارگاه آموزشی آشنایی با جوایز تحصیلی و جوایز دانش آموختگان برتر بنیاد ملی نخبگان» توسط خانم حسینی کارشناس امور نخبگان بنیاد نخبگان استان فارس ارائه شد و پس از آن نیز سوالات دانشجویان توسط ایشان، آقایان دکتر شریف و دکتر شیخی، آقای مظلومی کارشناس بنیاد فارس و  خانم ذاکری کارشناس مرکز هدایت استعدادهای درخشان دانشگاه شیراز پاسخ داده شد.